AnasayfaBilgisayar › Polisten Çok önemli Facebook ve Twitter Uyarısı

Polisten Çok önemli Facebook ve Twitter Uyarısı

Bildiğimiz üzere her geçen gün artan hızla büyüyen sosyal medyalarda artık üyeliği kalmayan neredeyse yok. Tabi gündemi takip etme ve haberleşme adına çok olumlu yanları olsa da bizleri tehdit eden gelişmeler de yok değil. Tüm bunların önüne geçmek isteyen Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı çok önemli bir duyuru olarak medyaya düşen bir notunu sizlerle paylaşmak istedik. ‘’ Facebook, Twitter gibi sosyal medya adresi çalınan vatandaşların, vakit geçirmeden Cumhuriyet Savcılıklarına müracaat etmeleri gerektiğini açıkladı.’’

polisten-cok-onemli-facebook-ve-twitter-uyarisi72fb80325507e924ba01

Bir vatandaşın Facebook, Twitter, Msn hesabım çalındı ne yapabilirim ? gibi sorularını resmi internet sitesi üzerinden cevaplandıran Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, ‘’ Bu tür durumlarda, gerekli adli işlemlerin başlatılabilmesi için savcılık veya kolluğa bizzat müracaat etmeniz gerekmektedir’’ açıklamasında bulundu. Vatandaşların Facebook, Twitter hesapları aracılığıyla arkadaşlarına ve kişisel bilgilerine erişildiği de bilinen bir gerçek. Tüm bunların önüne geçebilmek için şifrelerimizin kimseyle paylaşılmaması gerektiğine de vurgu yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, hesaplarınızın çalındığını farkettiğiniz anda hiç beklemeden gerekli yerlere ivedi olarak başvuru yapılması durumunda yasal işlemlerin başlatılacağını belirtti. Dolandırıcılık sadece hesap çalmanın yanında para çalmaya da dönüşmektedir. Çalınan hesaplar sayesinde arkadaşlara erişen dolandırıcılar arkadaşların iletişim bilgilerine ve telefon numaralarına erişerek mesaj gönderilmiş. Mesajlara evet cevabı veren şahıslar dolandırılmış olup bu tarz vakalar çokça görülmektedir. Tüm bu dolandırıcılığın önüne geçmek için siz hesabınız çalındığı anda Cumhuriyet Savcılıklarına müracaat etmeniz gerekmektedir.

polisten_cok_onemli_facebook_ve_twitter_uyarisi_h11591s

Günümüzde dolandırıcılar her yoldan insanları dolandırmaya çalışırken aklımıza gelmeyecek yöntemlere başvurabilmektedirler. Bunların önüne geçmek amacıyla yakınlarımıza yazdığımız yazıları kısaca özetleyip bilgilendirmemiz hepimizin yararına olacaktır.

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Herhangi bir sosyal medya aracında hesabın olması başına beklenmedik belalar açacak, baksana şu hale..