AnasayfaMobil Cihazlar › General Mobile Discovery Elite

General Mobile Discovery Elite

general-mobile-discovery-2-inceleme

Geçen sene Discovery modeli ile piyasaları alt üst ederek oldukça iyi bir satış yakalayan General Mobile Discovery 2’nin ardından Discovery Elite ile bu sene birinciliğe göz kırpıyor. Şimdi bu ürünü inceleyelim.

General mobile Discovery 2 Özellikleri

Discovery Elite-2

İşlemci Özellikleri: Bugüne kadarki en hızlı işlemciyle karşımıza çıkan Discovery Elite için Snapdragon 800Ac 2.5 GHz 4 çekirdekli işlemci kullanılmış. Bu sayede cihazın inanılmaz derecede hızlı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bugüne kadar çok hızlı olduğunu sandığımız Note 3, LG G2, Xperia Z1 gibi telefonlardan bile daha hızlı.

Ekran Özellikleri: Yine bugüne kadar piyasaya sürülen telefonlar arasında yerini anımsamadığımız Discovery Elite, 5.5 inçlik full HD ekranı ile kendisini birazcık daha büyütmüş. Cihazda Gorilla Glass 3 teknolojisi kullanılarak darbeye, kırılmaya ve çizilmeye karşı önceki modellere göre daha dayanıklı bir hale gelmiş.

Batarya Özellikleri: Discovery Elite boyutuna ve işlevine göre abartılı bir batarya kullanmayıp 2500mAh’lık bir batarya ile yetinmiş. Ancak bu durum cihazın kullanım süresi bakımından kesinlikle eksiklik hissedilmemekte dersek yanlış söylemiş olmayız.

Ram Özellikleri: Fiyatı ve performansıyla ön plana çıkan Discovery Elite, 4 GB’lık RAM ile doğrudan liderliğe geçmiş durumda. Ayrıca bu 4 GB’lık RAM’in 1 GB’ı oyun için ayrılmış. Bu da telefonun özellikle yüksek grafik performans isteyen uygulamaları ve özellikle oyunları çok rahat bir şekilde kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyor. Ayrıca cihazda 32 GB dahili hafıza da bulunuyor.

Sistem Özellikleri: Cihazın Android 4.2 ile piyasaya sürülmesi kullanıcıları biraz tereddüte düşürüyor gibi görünebilir. Ancak General Mobile’ın Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Muzaffer Gölcü ise piyasaya hızlı bir şekilde giriş yapabilmeleri için Android 4.2 sürümünü kullandıklarını fakat ürünü aldıktan sonra yazılım güncellemesi yapılabileceğini belirtti. Ayrıca cihazda bluetooth bağlantısı olarak 4.0 kullanılmış.

Kamera Özellikleri: Discovery Elite, görüntü kalitesi olarak da oldukça ön plana çıkmış durumda. Hem 16 megapiksel arka kamera hem de 8 megapiksel gibi oldukça iddialı bir ön kamera çözünürlüğüyle yine liderliğe oturmuş gibi. Bu fiyattaki birçok akıllı telefonun arka kamerası 8 megapiksel iken Discovery Elite de ön kameranın 8 megapiksel olması şaşılacak gibi değil doğrusu.

Ses Özellikleri: Eski Discovery modelinde yeterli ses verdiğini düşünen kullanıcıların tepkilerini dikkate alan General Mobile, Elite modelinde bu sorunu ortadan kaldırmış gibi görünüyor.

Discovery Elite Özel Uygulamaları: Kullanıcıların telefonlarını eline aldıktan sonra kısayol olarak birçok özellik eklenmiş. Bunlardan bazıları ekrana iki kere peş peşe dokunduğunuzda kilit açma özelliği devreye giriyor. Bir başka özellik ise ekrana C harfi çizildiğinde kamera aktif hale geliyor. Ayrıca bu harf isteğe göre de değişiyor. Bu özelliklerden ayrı olarak sinema kamera olarak adlandırılan bir diğer özellik ise resim çekilirken kameranın önünden geçen insanların resimlerin kötü çıkması önlenmiş.

Akıllı telefonların derecelendirmesi olan Antutu Benchmark testinde 35.027 gibi bir puan alarak Samsung, LG, Sony gibi markaların çoğu akıllı telefonlarını geçip liderliğe oturmuş durumda.

general-mobile-discovery-2-özellikleri

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>