AnasayfaNedir? › Kırmızı Civa Nedir?

Kırmızı Civa Nedir?

Kirmizi Civa

Kirmizi Civa

Uzun zamandır merak edilen bir konu. Kırmızı civa gerçek mi? Amerika’ya göre bu bir şehir efsanesi. Fakat bazı deliller amerikanın yanıldığını gösteriyor. Bu konuyu sizle paylaşmadan önce isterseniz Kırmızı civanın ne olduğunu öğrenelim.

Kırmızı Civa Nedir?

Bu madde 19. yüzyılda ortaya çıkmış ve son 40 yıla damgasını vurmuş ilk olarak civa iyodu ismiyle duyulmuş  gizemini hala koruyan, devlet sırrı niteliğinde bir maddedir. İşin teknik tarafınıda öğrenmek istiyorsanız, Bu madde 80 atom numaralı simgesi ise Hg olan kimyasal elementtir.

kırmızı civa nedir

kırmızı civa nedir

Kırmızı Civa Ne İşe Yarar

Zamanında frengi hastalığının tedavisinde kullanılmak için test edildiği söylenir. Şimdilerde ise en büyük dedikodu Rusya’nın kırmızı civa maddesini füzelerinde ki denge sistemini korumak için kullandığını söylüyor. Hatta tedavi alanında Doğrudan kana karıştığında hücrelerin yenilenmesini sağlıyor ve ömrü uzatıyor. Bunu yapan Türk siyaset adamlarının da olduğu iddia edilmiştir (Süleyman Demirel, Kenan Evren). Tabi bunun doğruluğuna dair bir kanıt yoktur, sadece söylentiden ibarettir.

Kırmızı Civa Nerelerde Bulunur

Kırmızı civanın ulaşılması güç yerlerde bulunduğunu söylememize umarım şaşırmazsınız. Bu madde sadece Ural  dağlarında, “military zone” isimli bölgede bulunmaktan olduğu söylenir. Farklı bir bakış açısı olarak eski tip radyolarda, siyah beyaz televizyonlarda, eski dikiş makinelerinde bulunduğu da rivayetler arasındadır. Hata bu yüzden terör örgütlerinin eski radyoları ve siyah beyaz televizyonları bile topladığı iddia edilir.

Gelelim asıl konumuza. Kırmızı civa kesinlikle gerçekten var olan bir madde. Her ne kadar devlet sırrı gibi saklansa da, her ne kadar Amerika tarafından böyle bir maddenin olmadığı söylense de, kaçakçılar bu maddenin gerçek olduğunu yakalanarak kanıtlıyor. Geçenlerde okuduğum bir haberde, Sarp sınır kapımızda gürcü bir kaçakçı tarafından ülkemize sokulmak istenen kırmızı civa ele geçirildi. Bu yeterli bir kanıttır sanırımç.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>