AnasayfaHaberler › Türk Polisinin Siber Suçla Mücadele Bölümü

Türk Polisinin Siber Suçla Mücadele Bölümü

Günümüzde dolandırıcılığın son raddesine gelen ve insanların kanını emmeye devam eden hırsızlar, polis ismini ya da kimliğini kullanarak insanları dolandırmaya devam etmektedirler. Türk Polisinin Siber Suçla Mücadele Bölümü adı altında kendilerini tanıtarak internet üzerinden girdiğiniz bazı sitelerden bilgisayarlarınıza virüs yollayarak bilgisayarınızın kapanmasını, sonrasında ise ekranınıza gelen polis simgeleri ile sizlerden para talep etme yolu ile insanlardan para tırtıklamayı kendisine amaç edinen hırsızlar insanları kandırarak dolandırmaktadırlar. Gönderdikleri virüsler ile bilgisayarınızın işlem yapmasını engellemekte, ekranınızı karartarak bilgisayarınızı kullanılmaz hale getirmektedirler. Emniyet Genel Müdürlüğünün Bilişim Suçlarıyla Mücadele bölümünden yapılan açıklamalarda; internet kullanıcılarının bazı sitelere girerek bilgisayarlarına virüs bulaştığı ve bilgisayarınızın yeniden kullanıma açılması ve cezai işlem uygulanmaması için Türk Polisinin Siber Suçla Mücadele Bölümü adı altında para sızdırmaya çalıştıklarını, insanların kesinlikle böyle durumlarda polise başvurmaları gerektiğini bildirmişlerdir. Emniyet Genel Müdürlüğü ve birimlerinin hiçbir koşulda hiçbir vatandaştan para talebinde bulunduğu açıklayan EGM bu durumlar ile karşı karşıya kalındığında inanılmamasını ve polise giderek suç duyurusunda bulunulması gerektiğini söylemektedir. Böyle mağduriyetlerin yaşanmaması için EGM var gücüyle ülkemizden bu dolandırıcılık şebekesini temizlemeyi amaçlamakta, polis adı altında para isteyen hiç kimseye kimlik bilgilerinizi ya da paralarınızı vermemenizi söylemektedir.  Ayrıca bu virüsten bilgisayarınızı arındırmak için polis destek hattını da arayabilirsiniz.

siber suçlar

siber suçla mücadele

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.