AnasayfaBilgisayar › Türkiye Fiber İnternet Teknolojisinde İlklerde

Türkiye Fiber İnternet Teknolojisinde İlklerde

Teknoloji konusunda çoğu kimseye göre ülkemiz Amerika’nın ve Avrupa’nın 10-15 yıl gerisinde. Fakat bu haberimizde söylenenlerin tamamen asılsız olduğu gayet net anlaşılmakta. Geleceğin teknolojisi Fiber İnternet Teknolojisi Ülkemizde önemli bir yere sahip olmakla birlikte, dünya ülkeleri arasında da 5. sırada yer almakta. Turkcell Superonline Bireysel Satış Müdür Yardımcısı Özata, ‘’ Fiber İnternet işinde Avrupa’nın bırakın gerisinde olmayı Türkiye olarak şuan ilerisindeyiz. ‘’ diyerek dünyada Fiber İnternet Teknolojisindeki yerimizi adeta gösterdi.

fiber

Dünyada ilk beşte olduğumuz nasıl anlaşılmakta diye soracak olan okurlarımıza yine Ceyhun Özata’nın ‘’ Dünya üzerinde 100 bin hane ve üzerindeki evlere 1000 mbps internet erişimi verebilen 5 tane ülke var. Türkiye’de bunlardan bir tanesi.’’ sözlerini aktarmak isterim. Ceyhun Özata Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Superonline Abone Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında yine ‘’Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber internet çağının başladığını ve evlere kadar 1000 mbps’e kadar internet erişimi  verebilen sadece 5 tane ülke var. Turkcell Superonline’ın fiber interneti 75 ilden geçiyor. 12’sinde de evlere kadar 1000 mbps hızlarda fiber internet altyapısı hizmeti verebilir hale geldik’’ dedi. Bursa’da internetin durumunda  da söz eden Özata, Bursa’yı 2 bin 200 kilometrelik fiber optik ağlarla donattıklarını belirterek şöyle devam etti. ‘’Bugün itibariyle 84 bin 500 hane ve iş yerleri kapısına kadar ışık hızında interneti ulaştırdık. 25 binin üzerinde Turkcell Superonlline müşterisi şu anda fiber ağlarımız üzerinden tüm dünyaya en hızlı şekilde bağlanıyor’’ dedi.

2009074183426

Günümüz teknolojisinde akıllı evler, akıllı telefonlar, cihazlar, oyun konsolları gibi tüm teknolojik ürünler internete bağlı olmak durumunda. Artık elektriğin suyun hayatımızda önemli olduğu kadar internetin de önemli olduğunu biliyoruz. Turkcell Superonline’ın fiber optik ağında bu kadar hızlı olmasını ülkemizin bir başarısı olarak görüyoruz.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>